Bieži uzdotie jautājumi

1. Vai, ja es vēl neesmu piedalījies/-usies 1. spēles sērijā, vai es varu piedalīties 2. sērijā?

1 sērijā dalībnieki piedzīvo savdabīgu "pielāgošanos". Katrs dalībnieks var izlemt, cik ērti un noderīgi ir formāts, uzdevumu sarežģītība, grupas pieņemamā atvērtības pakāpe, atgriezeniskā saite u.c.

Aptuveni puse 1 sērijas dalībnieku, tā vai citādi, izkrīt, un tikai puse vēlas un ir gatava piedalīties 2 sērijā.

2 sērijā tiekas dalībnieki, kuri saprot, ko gaidīt no spēles, kādas prasības spēle uz tiem uzliek, kāda dziļuma jautājumus par sevi viņi var uzdot spēlei. Protams, uzticības līmenis 2 sērijā ir daudz augstāks salīdzinot ar 1 sēriju. Katrs dalībnieks atļauj sev būt atvērtākam, jūtīgākam, ievainojamākam, jo jūt atbalstu un uzticību grupai. Kā rezultātā, pēc otrās sērijas dalībnieki aiziet ar daudz lielāku "bagāžu" nekā pēc 1 sērijas.

Tāpēc mēs iesakām piedalīties spēlē sēriju kārtībā.

2. Apraksts par spēli ir ļoti interesants! Bet vai tas nesāp? Es esmu piedalījusies vairākos psihoterapeitiskos grupās, tai skaitā eksistenciālajās. Man bija retraumatizācija. Tagad es baidos no tādām pasākumiem kā uguns.

Spēle atšķiras no personīgās un grupas psihoterapijas.

Pirmkārt, spēle nav tik dziļa kā darbs ar traumējošiem jautājumiem ar speciālistu. Spēles procesā jums, kopā ar citiem dalībniekiem, ir jāpilda uzdevums spēles kārtā, pieņemot kopēju lēmumu grupā. Jūs varat saņemt atsauksmes no citiem dalībniekiem un spēles vadītājiem par to, kā jūs parādāt sevi, rīkojaties un komunicējat. Jūs pati izvēlaties, cik ērti un droši jums ir būt aktīvai šajā grupā, un pati regulējat savu atvērtības līmeni. 

Spēles mērķis nav izpētīt konkrētu terapeitisku pieprasījumu no dalībnieka, bet gan palīdzēt tam redzēt sevi citu cilvēku acīs dzīvajā, aizraujošajā un "kompleksajā" komunikācijā.

Otrkārt, spēles vadītājam nav uzdevums traucēt dalībniekiem. Terapijas procesā speciālists, lai sasniegtu klienta "emociju svārstību" reakciju, izmanto provokācijas un atbalstu kā instrumentus. Šo instrumentu precizitāte ietekmē pārtraukšanas iespējamību.

"Grenholma metode" ir spēle, kurā mijiedarbība ir noteikta ar vienkāršiem noteikumiem, un vadītājam nav uzdevuma "sasvītrot" katru dalībnieku.

Tāpēc pat tad, ja spēles vadītājs redz, ka kāds no dalībniekiem pieskaras savai dzīvajai vai traumējošai tēmai spēles laikā, viņš var pēc spēles individuāli norādīt to dalībniekam, sniedzot atsauksmi par to, ko viņš redzējis. Katram dalībniekam ir iespēja īsai sarunai ar vadītājiem pēc pašas spēles.


Piedalīties spēlē

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk